Tento ,,projekt" vznikl v době COVIDové, kdy jsme s přestávkami téměř dva roky museli bydlet na chalupě v malebné části jižních Brd. Elišku, jakožto čerstvého prvňáčka bylo třeba nějak zabavit a tak jsme začali odhalovat a fotit naše zvířecí spolubydlící, především pak ptactvo.

Bylo potřeba i budovatelského úsilí. Krmítka, budky, odsedáky a pítko postupně zaplňují již malý prostor naší zahrádky. Tady je třeba poděkovat shovívasti mé ženy, která do té chvíle měla o podobě zahrádky úplně jinou představu na které dlouhodobě pracovala. Na druhou stranu, sledovat ptactvo osvěžující na umělé vodní hladině má taky něco do sebe. Díky patří i našim sousedům, kteří nám umožňují neomezený přístup na jejich pozemky a tím rozšiřují možnosti a rozmanitost pozorování.

Je jasné, že počet námi objevených zvířat žijících s námi v tomto mikroregionu se brzy ustálí a nebude se více rozšiřovat. Tento stav beru jako pozvánku do další části ,,projektu" ...  vyfocené je třeba vyfotit ještě lépe a zajímavěji.

Všechny snímky v této galerii jsou pořízeny na zahradách obklopující naše jihobrdské stavení. Tak snad se Vám naše pokusy budou líbit ...